BEZPEČNOSTNÍ DVEŘE

K ČEMU SLOUŽÍ BEZPEČNOSTNÍ DVEŘE ?

Bezpečnostní dveře slouží k tomu, aby byl domov to místo, kde se potřebujeme cítit v klidu a bezpečí, které Vás bude chránit před negativními vlivy, ať je to požár, vyloupení nebo jiné aspekty. Jednou z věcí, které můžete udělat, je to, že si pořídíte kvalitní vstupní ocelové bezpečnostní dveře. Při osazených ocelových bezpečnostních dveří budete mít nejen klidné spaní, ale hlavně dobrý pocit, že jste pro ochranu své rodinný a svých věcí, udělali skutečné maximum

JAKÉ VLASTNOSTI BY MĚLY KVALITNÍ OCELOVÉ BEZPEČNOSTNÍ DVEŘE ?

Minimálně bezpečnostní třídu RC2, RC3 popřípadě RC4.
Kvalitní ocelové bezpečnostní dveře odrazují zloděje a snižují pravděpodobnost vykradení na základě studii až o 80 %, Pokud bezpečnostní dveře mají požární odolnost, pak ochrání i před požárem.
Ocelové bezpečnostní dveře vaší domácnost ochrání i před požárem a fakt, že je máte, zásadně sníží cenu pojistky vaší domácnosti - nemovitosti.
 

ZÁKLADNÍ PARAMETRY OCELOVÝCH BEZPEČNOSTNÍCH DVEŘÍ !

1. BEZPEČNOSTNÍ TŘÍDA

„Bezpečností třída“ se označuje míra zabezpečení daných ocelových bezpečnostních dveří a je charakterizována vlastnostmi, díky kterým se dokáží ubránit před zloději. Používané bezpečnostní třídy jsou tyto RC2, RC3 a RC4.
Nejpoužívanější bezpečnostní dveře jsou v bezpečnostní třídě RC3 a dají se osadit do stmívající ocelové zárubně za předpokladu, že mají požadované rozměry k osazení.

2. MATERIÁL

Ocelové bezpečnostní dveře dávají velmi dobrý pocit bezpečí, že se pachateli nepodaří lehce tyto ocelové bezpečnostní dveře překonat!
Při koupi bezpečnostních dveří je podmínky mít ocelové zárubně v požadovaných rozměrech. Pokud stávající ocelová zárubeň splňuje veškeré požadavky, pak lze bezpečnostní dveře v bezpečnostní třídě RC2 a RC3 osadit – namontovat. Vše posoudí na místě certifikovaný technik.

3. ZÁMKY, CYLINDRICKÉ VLOŽKY

U bezpečnostních dveří se používá bezpečnostní cylindrická vložka podle osazení daného bezpečnostního kování, které má krytí bezpečnostní vložky nebo nemá krytí bezpečnostní vložky.
Cylindrické vložky mají podle použiti ochranu proti odvrtání nebo nemají. Záleží na použiti typu bezpečnostního kování.
Cylindrické bezpečností vložky mají volně kopírovatelný klíč nebo chráněný profil – patentová ochrana. Patentové chráněný klíč lůze vyrobit pouze na základě bezpečnostní karty.

4. PROTIHLUKOVÁ A PROTIPOŽÁRNÍ OCHRANA

Protihluková izolace by měla být v dnešní době samozřejmostí. Zvuková neprůzvučnost se podle typu ocelových bezpečnostních dveří se pohybuje od 38 dB. Doporučuje se u ocelových bezpečnostních dveří protipožární ochrana alespoň EI/EW 30, která minimálně 30 minut odolá požáru.

5. VZHLED

Bezpečný neznamená ošklivý, protože kvalita povrchové úpravy je na takové výši, že rozpoznat s jinými typy požárních i interiérových dveří je obtížné. U určitého typu bezpečnostních dveří lze sladit s ostatními dveřmi v interiéru.

6. NADSTANDARDNÍ VÝBAVA

V nabídce lze požadovat i nastandartní vybavení ocelových bezpečnostních dveří např. kouřotěsnost, digitální kukátko se záznamem pohybu před dveřmi, zámek ENTR pro odemykání pomocí bezdrátové klávesnice, pomocí čipu, snímač otisku prstu a další.