K ČEMU SLOUŽÍ BEZPEČNOSTNÍ MŘÍŽE?

Bezpečnostní mříže slouží zejména k zabezpečení sklepních oken, vstupů do sklepů, skladů, světlíků, provozoven, balkónů, lodžií, výkladních skříní, oken, vstupních dveří, prodejních pasáží, průchodů před násilným vniknutím pachatele. Podle požadavku zákazníka jsou mříže certifikovány v bezpečnostní třídě RC2, RC3 a RC4 podle ENV 1627 a následujících a podle zákona č. 148/1998 Sb. pro stupeň utajení důvěrné, resp. „Důvěrné“, „Tajné“, a „Přísně tajné“. Bezpečnostní mříže do exteriéru jsou galvanicky upravovány proti zrezivění, dále pak upravovány dle odstínu RAL.

PARAMETRY OCELOVÝCH BEZPEČNOSTNÍCH MŘÍŽÍ

 • bezpečnostní třída RC2, RC3, RC4
 • materiál
 • zámky, cylindrické vložky
 • vzhled
 • mechanicky odolné bezpečnostní mříže i bez certifikace

BEZPEČNOSTNÍ MŘÍŽE SE ROZDĚLUJI NA

PEVNÉ MŘÍŽE

Všechny pevné mříže se vyrábí z plného čtvercového profilu 10mm. Vyráběny jsou ve všech různých i okrasných provedení, aniž by to narušilo bezpečnost pevné – otvíravé pevné mříže. U otevíraných mříží jsou použity požadované zámky včetně bezpečnostních vložek s překrytím proti ulomení atd. pro exteriér je požadovaný zinkový základ. V jiném případě není na exteriérovou mříž bez zinkového základu poskytnuta záruka. Vyrobené mříže s požadovaného materiálu se vyznačuje vysokou kvalitou a odolností. Konečná povrchová úprava je práškovou barvou „komaxit“ dle vzorkovníku RAL. Pro požadovanou odolnost – bezpečnost mříží s certifikací, musí montáž provádět specializovaní firma s oprávnění „Koncesovaná živnost“ na poskytování technických služeb k ochraně majetku a osob!!! V nabídce jsou i certifikované mříže v bezpečnostní třídě RC2, RC3 a RC4 dle zkoušek odolností z certifikované zkušebny! Dále mají i certifikaci Národního bezpečnostního úřadu (dále jen NBÚ) až do stupně „PŘÍSNĚ TAJNÉ“.

NŮŽKOVÉ MŘÍŽE

Ověřený způsob zabezpečení z praxe víc jak 90 let. S novými technický prvky mají nůžkové mříže moderní vzhled, zapadající jak do exteriéru, ale i do interiéru. Nůžková mží je ovládaná ručně do strany nebo v provedení takovém, že se ovládá do obou stran. Technické provedení je následující: jednostranné, dvoudílné, sklopné a dělené. Přičemž nůžková mříž má několik uzamykacích bodu. K uzamykání se používají bezpečnostní certifikované vložky. Podle požadavku mají nůžkové mříže certifikaci v bezpečnostní třídě RC 2 a RC3. Dále mají i certifikaci Národního bezpečnostního úřadu (dále jen NBÚ) „DUvěrné“, „Tajné“. Sklopná spodní lišta slouží po sklopení na nůžkovou mříž a zajištění jako bezbariérový průchod. Nůžková mříž je skoro neviditelná, protože, když je sklopná do strany ve výloze apod. Pak se v tom místě sklopení zcela ztratí – skryje.

Každá nůžková mříž požaduje pravidelný servis !!!

ROLOVACÍ MŘÍŽE

Rolovací mříže mají širokou možnost použití - lze je instalovat jako zabezpečení vstupu do budov, u garážového stání, do garáží, na okna, pro komerční objekty, výlohy obchodů, vjezdů, průjezdů a další. Kromě bezpečnostní funkce plní často i funkci jsou i estetickým řešením chráněného prostoru. Vzhledem k místu použití – instalace bezpečnostní rolovací mříže k váze těchto mříží je jejich ovládání používáno elektrického pohonu. Záleží především na požadavcích zákazníka a technických parametrech profilů, budoucí rolovací mříže!

Každá rolovací mříž požaduje pravidelný servis !!! 

MŘÍŽE PEVNE A OTEVÍRACÍ

Pevné – otevíravé mříže jsou jedinečnou účinnou mechanickou ochranou všech vstupu do objektu předních, zadních, oken, vstupů na terasu apod.

Tento typ mříží lze použít zejména u francouzských oken i balkónových dveří. Pevné i otevíravé jsou vždy vyráběny na míru zákazníkovi pro daný otvor.

Zákazníkovi lze dodat i variantu pevných i společně s nůžkovou mříží pro daný otvor. Pro exteriér jsou tyto mříže povrchově zinkovány a je tam i záruka. Mříž bez zinkového základu osazená do exteriéru je bez záruky!!!

VZORNÍKY MŘÍŽÍ

V případě, že si nevyberete z našich vzorů, vyrobíme mříž podle Vašeho přání, vzoru.

Všechny standardní typy nabízených pevných mříží odpovídají bezpečnostní normě ČP, jak po stránce materiálu (průřez), tak po stránce provedení mříže (vzdálenost tyčí).

PROVEDENÍ MŘÍŽÍ:

 • výplň čtvercová ocel 10 mm, vzory T-T2 čtvercová ocel 14 mm
 • Boční profil mříže s předsazením na květiny je možné aplikovat na všechny typy mříží. Na některé vzory ale nelze aplikovat všechny boční profily. U tohoto provedení mříže bude připočteno 25% ceny na 1 m² a více dle skutečné plochy mříže.

Mříže vzory A, B, Bx a Gx vyrábíme i jako certifikované do RC2 a RC3 podle normy ČSN EN 1627.

POVRCHOVÁ ÚPRAVA:

 • barva prášková vypalovací (komaxit) v barevných odstínech dle vzorníku RAL.
 • pro venkovní použití mříže žárově zinkujeme.

VÝROBNÍ TERMÍN:

 • do 15 pracovních dnů
 • zakázky nad 30 m² po dohodě

Vyrábíme také ploty, zábradlí a elektricky ovládané brány.

KE STAŽENÍ A TISKU:

 NŮŽKOVÉ MŘÍŽE

Bezpečnostní nůžkové mříže určené k ochraně výloh, dveří, oken, pasáží, průchodů apod. Tradiční, desítkami let ověřený způsob zabezpečení s novými technickými prvky a moderní povrchovou úpravou.

Nůžková mříž je vyrobena z ocelových profilů a ovládá se ručním stahováním na jednu stranu nebo dvoudílná na obě strany současně.

Technické řešení umožňuje použití nejen při nové výstavbě, ale i následnou instalaci do již existujících objektů či výměny staré – původní nůžkové mříže. Různá technická řešení umožňují zhotovení mříže v provedení jednostranné, dvoudílné, dělené i sklopné.
Mříž lze osadit do otvoru nebo i před otvor. Instalace mříží je možná před nebo za sklo dveřních či okenních křídel, výkladů apod.

Vlastní konstrukce nůžkové mříže je tvořena ocelovými profily ve tvaru písmene U s nůžkami z hlazené oceli. Mříž se pohybuje do stran pomocí vodítek – v horní části ve tvaru U a ve spodní ve tvaru obráceného T, po kterém se odvalují pojezdová kolečka – ložiska

Spodní vodítko může být odnímatelné, pevné nebo i sklopné.

Po shrnutí lze mříž sklopit o 90° ke stěně – do špalety.

Při uzamčení mříže není možné demontovat kotevní šrouby. Maximální otvor mezi svislými tyčemi je 125 mm.

Celková délka  nůžkové mříže (šířka) může být třeba i 20 metrů. Mříže je možno uzamykat několika typy zámků a bezpečnostních vložek včetně zařazení do  klíčového systému SGHK.

V mříží je použito několik typů zámků a to jsou tyto –  třmenový zámek – jednobodový zámek CISA – tříbodový zámek CISA – čtyřbodový zámek CISA

Povrchová úprava práškovou vypalovací barvou (komaxit) v barevných odstínech dle vzorníku RAL. Při  venkovní prostředí mříže zinkujeme (mříž galvanicky, rám žárově) a spodní vedení dodáváme nerezové.

Povrchovou úpravu lze kombinovat v základu zinkování a povrch komaxit v odstínu RAL.

Kvalita a odolnost mříží je zaručena atestem společnosti TREZOR TEST a NÁRODNÍM BEZPEČNOSTNÍM ÚŘADEM – splňující požadavky bezpečnostní třídy RC2 a RC3 dle normy ČSN EN 1627.

Údržba pro správnou funkci nůžkové mříže spočívá údržbě spodní kolejničku v čistotě, díky přecházení se zanáší více než horní kolejnička.

Nůžkovou mříž doporučujeme 2x za rok (jaro, podzim) promazat pantografy v místě nýtů speciálním olejem pro bezproblémovou funkci. Pozor! Výrobek, který jste si pořídili, je bezpečnostní mříž určená k

Nůžkovou mříž nenechte ovládat děti bez vašeho odborného dozoru, mohlo by dojít k jejich poranění! Vždy nůžkovou mříž po otevření zajišťovat háčkem! Předejdete zranění

 • Jednokřídlové
 • Dvoukřídlové

Nůžkové mříže osazujeme všude tam, kde chceme, aby mříž nebránila v době naší přítomnosti volnému výhledu z okna, pohledu do výlohy a podobně. Jednou z dalších výhod této mříže je to, že ve složeném stavu nezabírá téměř žádný prostor, neruší estetický dojem, je „neviditelná“.

KONSTRUKCE

Montáž mříže nevyžaduje téměř žádné stavební úpravy, nebo přestavby portálu. Je možno ji namontovat do jakéhokoliv stavebního otvoru, nebo ji lze předsadit. Může být instalována vně i uvnitř objektu. Mříž je vedena vodítky nahoře a dole. Zavírání a otvírání mříže je velmi snadné, neboť je osazena v dolní nebo horní části kladkami ulehčujícími její pohyb. Mříž lze shrnout do strany a pootočit i s připnutým spodním vodítkem o 90° ke zdi.

Zamykání je zajištěno dvoubodovým zámkem CISA a bezpečnostní vložkou TOKOZ TECH

ZÁMKY:

OCHRANNÉ ROZETY:

 • STANDARD – standardní ocelová rozeta proti rozlomení vložky 
 • rozeta KC – ochrana proti odvrtání a rozlomení vložky
 • Kaiser – ochrana proti odvrtání a rozlomení vložky
 • Magneto – ochrana proti odvrtání, rozlomení, zalepení či vsunutí cizích předmětů do těla vložky


PRO SNAZŠÍ MANIPULACI S MŘÍŽÍ DOPORUČUJEME:

 • madlo
 • ocelové, případně nerezové ložisko
 • barva prášková vypalovací (komaxit) v barevných odstínech dle vzorníku RAL.
 • pro venkovní prostředí mříže zinkujeme (mříž galvanicky, rám žárově) a spodní vedení dodáváme nerezové

VÝROBNÍ TERMÍN:

 • do 20 pracovních dnů
 • zakázky nad 30 m² po dohodě

KE STAŽENÍ A TISKU

 •  

Možnosti instalace

Vzory mříží

Tabulka velikostí